052-6761037   /   052-6754040    /   6 / 08-6237107

6 טיפים שחשוב ליישם לפני שלוקחים משכנתא

עבור מרבית הציבור בישראל, רכישת דירה היא העסקה הגדולה ביותר שהם יעשו במרבית חייהם. כיאה לעסקה הגדולה בחיים, אשר כרוכה בתשלום סכום גבוה שלרוב פרוס בתשלומים על פני שנים רבות, מוטב להצטייד ביעד המתאים על מנת לצלו ח אותה בצורה הטובה ביותר. הרוב המוחלט של רוכשי הדירות בישראל נוטל משכנתא לצורך מימון הרכישה ולכן כדאי להתמצא בהליך ובמושגים הקשורים לנטילת המשכנתא.


בהתאם להוראות בנק ישראל,כיום ניתן לקבל מימון לרכישת דירה ראשונה בגובה של עד 75% מערך הנכס הנרכש(כלומר צריך לפחות 25% הון עצמי משווי הנכס). באם מדובר בדירה שאינה ראשונה, ניתן לקבל מימון של עד 50% מערך הנכס הנרכש. לרוב, הבנקים יאפשרו החזר חודשי של המשכנתא שינוע סביב שליש לכל היותר מההכנסה החודשית של הלווים.


בישראל קיימים כיום מספר רב של בנקים המוכנים לספק משכנתאות ללקוחות המעוניינים לרכוש דירות. אין צורך להיות לקוח של בנק מסוים בכדי ליטול משכנתא. בנוסף, ישנן חברות ביטוח מסוימות המאפשרות גם לקחת משכנתא, אולם על-פי רוב תנאי המימון שהן מציעות, טובים פחות מן התנאים שמציעים הבנקים המסחריים

אך לפני שאתם חותמים על המשכנתא, הנה כמה טיפים חשובים, שכדאי לקחת בחשבון לפניי שיוצאים לדרך:

  1.  ערכו סקר שוק. השוו את ההצעות שקיבלתם, בדקו אותם ותעשו שיעורי בית לפני שאתם מקבלים החלטה. אל תתנו לבנק להרגיש שאתם כבר 'בכיס שלו'
  2. היכרות מוקדמת עם סניף בנק מסוים או בנקאי ספציפי אינה מבטיחה בהכרח שתקבלו את ההצעה הטובה ביותר. תמיד תזכרו את הטיפ הראשון, ושהבנק הוא גוף מסחרי המעוניין בהגדלת רווחיו.
  3. מוטב לא להתפתות להחזרים חודשיים גבוהים אם לא משוכנעים כי ניתן לעמוד בהם לאורך תקופה, המשכנתא היא התחייבות ארוכת טווח שמגיעה לפריסה של עשורים שלמים, חשבו תמיד על העתיד והאם ההצעה שעכשיו אולי נראת נוחה תהיה נוחה לטווח הרחוק.
  4. כדאי לבדוק מהן העלויות הנלוות לנטילת המשכנתא במשך ההליך ולקחת אותן בחשבון, ישנן עלויות נוספות מלבד המשכנתא עצמה ויש לחשבן ביחד עם החזר המשכנתא עצמה כדי להיות מוכנים ומודעים לכל תשלום שתשלמו.
  5. נטילת משכנתא כרוכה בביטוחי חיים ונכס. אין חובה לערוך את הביטוחים דרך הבנק וניתן לפנות לכל סוכן ביטוח אחר, דבר אשר במקרים מסוימים יכול להוזיל את העלויות.
  6. כדאי להיעזר ביועץ משכנתא המומחה בתחומו ואשר יפעל לטובת הרוכשים בלבד. יועץ המשכנתא יסייע לבנות תמהיל משכנתא נכון בהתאם לפרופיל הכלכלי של הלווים ויוכל גם לסייע במשא ומתן עם הבנקים והפחתת הריביות והעמלות. תפקידו של יועץ המשכנתא הוא להכיר את התחום בצורה הטובה ביותר ולסייע לכם להשיג את המימון הטוב והמשתלם ביותר.

תמיד כדאי שאיש מקצוע מומחה יסייע בהחלטות כה חשובות


קבלת הלוואה לטווח ארוך לצורך רכישת דירה כנגד שעבוד הדירה(משכנתא) היא תהליך שיש לעשותו בחכמה. טעויות ואף הקטנות שבהן עלולות לעלות לנו המון כסף הן בטווח הקצר ובעיקר בטווח הארוך.


פסגות נכסים מציעה שירותי ייעוץ משכנתאות על ידי יועץ משכנתאות מומחה.
סיוע וליווי מלא בלקיחת המשכנתא, מחזור והוזלת המשכנתא ועוד.
לפרטים נוספים השאירו לנו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם:טואול - בניית אתרים באינטרנט